Holowanie

Holowanie

Holowanie – wypadek samochodowy podczas podróży nie należy do przyjemnych. Jeśli pojazd w ogóle nie będzie nam posłuszny, to będziemy zmuszeni rozwiązać ten problem. Jakich akcesoriów potrzebuję do holowania własnej przyczepy? O jakich zasadach należy pamiętać podczas holowania quada? Jakich przepisów należy przestrzegać? Kiedy nie można holować samochodu? Dlaczego warto wybrać firmę holującą? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Jakich akcesoriów potrzebuję do holowania własnej przyczepy?

Oczywiście najważniejszym elementem tej układanki jest linka holownicza – możemy ją kupić na niemal każdej stacji benzynowej. Warto jednak zauważyć, że jego cena może się różnić w zależności od wielkości przyczepności, z jaką masz do czynienia. Przykładowo koszt linii do holowania pojazdu 3,5 tony waha się od 15 do 30 zł. Jednak egzemplarze odpowiednie do cięższych samochodów są droższe. W przypadku braku skutecznego układu hamulcowego w quadzie konieczne jest ścisłe holowanie. Aby uniknąć wszelkich problematycznych momentów, warto wybrać Warszawską Halę Motoryzacyjną – ta usługa to gwarancja satysfakcji dla poszkodowanego. Oprócz kabla przymocowanego do zaczepu holowniczego potrzebny będzie również trójkąt ostrzegawczy, który należy umieścić z tyłu po lewej stronie. Kable rozruchowe mogą być niezbędnym i przydatnym elementem – mogą skutecznie nas uratować w przypadku rozładowanego akumulatora. Wbrew pozorom to bardzo ważne, bo jeśli widoczność jest ograniczona, to są światła pozycyjne – które na dłuższych dystansach mogą powodować osłabienie akumulatora.

O jakich zasadach należy pamiętać podczas holowania quada?

Holowanie
Holowanie

Młodzi kierowcy często boją się prowadzić przyczepę lub przyczepę – i to całkowicie zrozumiałe. Wbrew pozorom ta czynność nie należy do najłatwiejszych. Jeśli się tego boimy, autoholowanie będzie strzałem w dziesiątkę – tak, aby auta bez naszej ingerencji bezpiecznie dotarły do ​​celu. Jest jednak kilka podstawowych zasad, o których powinniśmy pamiętać decydując się na samodzielne holowanie. Po pierwsze, smycz powinna być zawsze mocno zaciągnięta. Kierowcy pojazdów ciągniętych powinni mocniej hamować podczas zatrzymywania się na skrzyżowaniach. Z drugiej strony te ostatnie powinny wykorzystywać technologię płynnej trakcji. W praktyce oznacza to, że wszystkie ruchy pojazdu są płynne. Pamiętaj, że przyczepę powinien prowadzić lekko doświadczony kierowca. Obaj kierowcy powinni zasygnalizować zmianę pasa. Jadąc po drogach wielopasmowych, musisz wybrać prawą stronę. Tam, gdzie to możliwe, wybieramy ulice, które są na uboczu – dzięki czemu możemy uniknąć sytuacji, w których musimy często się zatrzymywać i ruszać.

Jakich przepisów należy przestrzegać?

Zasady holowania quadów są precyzyjnie określone. Wszystkie informacje można znaleźć w kodeksie drogowym. Przykładowo prędkość w terenie zabudowanym nie powinna przekraczać 30 km/h, natomiast na terenach słabo zabudowanych – maksymalnie 60 km/h. Z ciekawości warto wspomnieć, że quady można też holować autostradą, ale tylko do najbliższego zjazdu. Precyzyjnie określona jest również odległość między pojazdem ciągnącym a pojazdem ciągniętym. Odległość między pojazdami powinna wynosić od 4 do 6 metrów. W przypadku sztywnej trakcji maksymalna odległość wynosi około 3 metry. Zwróćmy też uwagę na kwestie związane z wagą całkowitą.

Kiedy nie można holować samochodu?

Holowanie jest niemożliwe bez skutecznego układu kierowniczego lub zawieszenia pojazdu. W takim przypadku konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. Holowanie jest również zabronione, gdy chcemy jednocześnie holować kilka pojazdów. Pojazdy z przyczepami lub naczepami nie mogą wykonywać takich czynności. Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować karą dla kierowcy.

Dlaczego warto wybrać firmę holującą?

Nie da się ukryć, że autoholowanie to w wielu przypadkach świetne rozwiązanie. Po pierwsze, nie musimy podkreślać, że z powodu naszych błędów można wyrządzić więcej szkód lub że możemy sobie zranić. Wszystkie czynności zostaną wykonane poprawnie. Poszczególne usługi będą krótsze i za wszystko zapłacimy mniej. Profesjonalna firma zadba o to, aby wszystkie działania były prowadzone zgodnie z prawem, a jednocześnie były skuteczne.