Pozycjonowanie w Szczecinie

Pozycjonowanie w Szczecinie

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie w Szczecinie przez wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-szczecin/ jest bardzo ważna i uważana za istotną część każdej udanej kampanii marketingowej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się w nią zainwestować. Jednak każdy z nich już na starcie stanął przed poważnym dylematem – celować w rynek lokalny czy globalny? W dzisiejszym poście omówimy wady i zalety obu rozwiązań.

Pozycjonowanie w Szczecinie – targetowanie lokalne – dlaczego warto wybrać?

Coraz więcej osób, zwłaszcza właścicieli firm, decyduje się na kierowanie lokalne. Szczecin, Łódź, Gdańsk – Koncentrujemy się na ściśle określonym mieście, regionie lub regionie, w którym najczęściej prowadzimy najbardziej intensywną działalność i na którego mieszkańcach najbardziej nam zależy. Tego typu lokalizacja jest szczególnie popularna wśród usługodawców, którzy posiadają stałe punkty w określonych lokalizacjach lub są w stanie osobiście odebrać zamówione u nich przedmioty na swoim terenie. Dlaczego warto je wybrać?

  • Kierowanie lokalne jest tańsze. Targetowanie lokalne jest znacznie tańsze ze względu na bardzo małą konkurencję wewnętrzną. Wymaga mniej działań i mniej analizy rynku. W wielu przypadkach odpowiednia optymalizacja strony internetowej lub sklepu wystarczy, aby uzyskać zadowalające efekty.
  • Przynosi szybsze rezultaty. Podczas gdy kierowanie globalne może trwać tygodnie, a nawet miesiące, kierowanie lokalne przynosi rezultaty znacznie szybciej. Oczywiście wszystko zależy od dokładnych fraz, na które ostatecznie zdecydujemy się kierować. Stają się coraz trudniejsze – warto o tym pamiętać.
  • Prowadzi to do lepszych konwersji. Osoby, które szukają produktów lokalnie, częściej kupują lub korzystają z usług. Informacje o produktach są często poszukiwane w szerszej i globalnej skali. Jeśli już zdecydowałeś się na zakup, możesz użyć lokalnych zwrotów. Czy to w celu okazania tzw. patriotyzmu lokalnego, czy też szybszego i bliższego zakupu danego produktu (i odbioru osobistego).
  • Oczywiście należy pamiętać, że targetowanie lokalne jest obecnie bardzo szybkie, wydajne i relatywnie tanie, ale jego rosnąca popularność może kiedyś zrobić różnicę. Tym bardziej, że konkurencja jest obecna nawet na lokalnym rynku. Warto więc wykorzystać obecny brak, by zagwarantować lepsze, szybsze i tańsze efekty, docierając dokładnie do tych klientów, do których zawsze chciałeś dotrzeć.

Pozycjonowanie w Szczecinie – albo globalne pozycjonowanie?

Pozycjonowanie w Szczecinie
Pozycjonowanie w Szczecinie

Oprócz kierowania lokalnego mamy również tak zwane kierowanie globalne, które jest ściśle związane z bardziej ogólnymi słowami kluczowymi i nie jest kierowane na określony region lub rynek. Zamiast więc kierować reklamy na frazę „sukienka w grochy Warszawa”, kierujesz reklamy na frazę „sukienka w groszki”. Jak można się domyślić, tego typu pozycjonowanie z https://wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/ jest równoznaczne z walką z większą konkurencją. Chociaż udało się wygenerować więcej odwiedzin, nie przełożyło się to na konwersje, tak jak miało to miejsce w przypadku kierowania lokalnego. Idąc za podanym przykładem łatwo zrozumieć, że frazy „sukienka w grochy” najczęściej szukają osoby, które są w fazie selekcji i nie myślą o zakupie. Jeśli jednak ktoś wpisze frazę „warszawska sukienka w groszki”, prawdopodobnie pochodzi z Warszawy i chce ją kupić.

Globalne SEO generuje większy ruch, który możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nawet przy niskim współczynniku konwersji w jego przypadku potencjał marketingowy jest ogromny. Dzięki odpowiednim działaniom możesz zamienić wizyty w konwersje. Pamiętaj jednak, że nie dość, że zapłacisz więcej za GPS, to jeszcze będziesz musiał dłużej czekać na jego efekty. W niektórych branżach okazało się to bardzo nieopłacalne – zwłaszcza przy wyborze bardziej ogólnych słów kluczowych. Specjalista SEO Adam Grabowski jest znany z tego, że bardzo dobrze targetuje kampanie SEO. Jego doświadczenie wieloletnie jako ekspert Google Ads przekłada się na to, iż bardzo dobrze umie doprać frazy do pozycjonowania.

Podsumować pozycjonowanie w Szczecinie

W przypadku czegoś tak elastycznego jak pozycjonowanie istnieje wiele różnych podejść. Szczecin, Warszawa, Łódź – możemy skupić się na tych i innych lokalnych rynkach lub pójść o krok dalej i pozycjonować się globalnie. Możemy kierować reklamy na mężczyzn, kobiety lub oboje, na wiele lub pojedyncze słowa kluczowe. Wszystko tutaj zależy tylko od nas. W tym wszystkim jedno jest pewne – od naszego podejścia zależeć będzie nie tylko skuteczność pozycjonowania, ale także opóźnienia i koszty.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki powinien być zakres naszego pozycjonowania, powinniśmy zasięgnąć profesjonalnej porady. Dzięki dostępowi do usług agencji interaktywnych możemy nie tylko poprawnie poprowadzić cały proces pozycjonowania, ale również zagwarantować jego skuteczność. Nie ryzykuj i spędzaj dużo czasu.