Sardynia noclegi

Sardynia noclegi

Sardynia noclegi – do wakacji zostało już bardzo niewiele czasu, w związku z czym wiele osób zastanawia się, gdzie wybrać się w tym roku na urlop. W chwili obecnej liczba możliwości jest naprawdę ogromna. Dzięki szerokiej ofercie biur podróży możemy wybierać spośród setek kierunków z całego świata. Wiele osób decyduje się ostatnimi czasy na wakacje w Sardynii. Jest to synonim słonecznej pogody, dobrej rozrywki oraz smacznego jedzenia. W poniższym artykule omawiamy, na jakie atrakcje mogą liczyć osoby przybywające do Sardynii oraz czym charakteryzuje się tamtejsza baza noclegowa. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Sardynia – co warto wiedzieć o jej położeniu?

Sardynia przez bardzo wiele osób uznawana jest za prawdziwie rajską wyspę. Jej niewątpliwym atutem jest nie tylko piękna pogoda w okresie letnim, ale także przepiękna architektura i bardzo smaczne, włoskie jedzenie. Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym należącą do Włoch. Warto zaznaczyć, że jest to wyspa skalista zamieszkiwana przez ponad 1,6 miliona mieszkańców. Stolica Sardynii to Cagliari. Przez Sardynię przepływają aż trzy rzeki. Dodatkowo znajdują się tam również dwa jeziora. 

W Sardynii panuje klimat śródziemnomorski, a zatem wszystkie osoby przybywające w tę okolicę latem mogą cieszyć się przepiękną, słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami. Z kolei zimy są w tym rejonie zazwyczaj ciepłe i deszczowe. W ciągu roku w Sardynii jest aż 300 słonecznych dni – nie ma zatem się co dziwić, że jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. W związku z wysokim zapotrzebowaniem Sardynia noclegi oferowane są w dużej ilości. Praktycznie wszystkie popularne biura podróży umożliwiają swoim klientom podróż do Sardynii na rajskie wakacje. 

Kiedy najlepiej pojechać na Sardynię? 

Jeżeli chcemy odpocząć od tłumów, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd na Sardynię poza sezonem. Sezon trwa od połowy czerwca do końca sierpnia. Zwłaszcza w sierpniu w Sardynii można zaobserwować wręcz ogromne zatłoczenie, a dodatkowo ceny żywności są tam wówczas bardzo wysokie. Świetnym pomysłem jest odwiedzenie Sardynii w połowie maja bądź we wrześniu. Jest tam wtedy ciepło, ale jeszcze nie obserwuje się ekstremalnych upałów. Sardynia poza sezonem jest przepiękna – nie musimy zmagać się z wielotysięcznymi tłumami, możemy spokojnie wypoczywać na plażach i opalać się do woli. Nawet w październiku woda w morzu w Sardynii jest wyjątkowo ciepła, zatem osoby ceniące sobie przede wszystkim morskie kąpiele z całą pewnością nie będą zawiedzione. 

Jak dolecieć na wakacje w Sardynii? 

Na urlop na Sardynię można wybrać się przede wszystkim samolotem. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza opcja, ponieważ zajmuje najmniej czasu. Podróż samochodem z Polski do Włoch byłaby bardzo długa i wyczerpująca, dlatego nie ma się co dziwić, że zdecydowana większość osób stawia na odbywanie tej podróży samolotem. Na dwa największa lotniska w Sardynii – Alghero i Cagliari dolecimy z Polski bezpośrednio samolotami. Na pozostałe lotniska trzeba udawać się z przesiadkami. 

Jeżeli zależy nam na tym, aby cena przelotu do Włoch była jak najniższa, należy planować swój urlop z odpowiednim wyprzedzeniem. W takim przypadku koszt transportu za osobę wyniesie w obie strony mniej niż 500 złotych, co jest naprawdę niską ceną. 

Noclegi w Sardynii 

Sardynia noclegi
Sardynia noclegi

Sardynia noclegi – ta kwestia interesuje wiele osób. Jest to miejsce, do którego przez cały rok przybywają tysiące turystów, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele osób poszukuje informacji na temat bazy noclegowej w Sardynii. Oferta hotelowa w Sardynii jest mocno rozbudowana – znajdziemy zarówno hotele ekskluzywne świadczące usługi na najwyższym poziomie a także tańsze ulokowane w mniejszych miejscowościach.

Dokładny koszt noclegu w Sardynii zależy od tego, z jakim wyprzedzeniem zarezerwujemy pobyt oraz w jakim hotelu będziemy chcieli się zatrzymać. Kolejnym ważnym czynnikiem, który trzeba uwzględnić podczas planowania urlopu w Sardynii, jest termin. W przypadku, gdy wybieramy nocleg w środku sezonu, musimy liczyć się z tym, że cena będzie znacznie wyższa aniżeli w maju czy październiku. 

Jak zorganizować samodzielnie pobyt w Sardynii?

Samodzielna organizacja pobytu w Sardynii może wydawać się bardzo trudna, jednak wbrew pozorom wcale tak nie jest. Aby było to możliwe, należy przeszukać ofertę połączeń lotniczych a także propozycje hoteli działających na miejscu. Aby mieć pewność, że ceny będą atrakcyjne, należy koniecznie pamiętać o tym, że wakacje trzeba zaplanować z odpowiednio długim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że nie stracimy zbyt dużo pieniędzy, a zaoszczędzone środki będziemy mogli przeznaczyć na wyjazdy na terenie Sardynii czy zakup jedzenia. Samodzielna organizacja pobytu to także konieczność wytyczenia listy miejsc i atrakcji, które będziemy chcieli zobaczyć. W związku z tym, iż Sardynia oferuje całą masę ciekawych obiektów turystycznych, nie powinno to sprawiać żadnych trudności. Jak widać, samodzielna organizacja pobytu w Sardynii nie jest taka trudna.