Najpopularniejsze blogi o książkach

Najpopularniejsze blogi o książkach

Najpopularniejsze blogi o książkach: w sieci jest wiele blogów, na których możemy przeczytać recenzje książek lub dowiedzieć się, co dzieje się obecnie w literaturze i na świecie. Co ciekawe, niektóre blogi oferują książki wyłącznie dla dorosłych, podczas gdy inne mają coś dla nastolatków i rodziców z małymi dziećmi. Które blogi cieszą się największą popularnością wśród internautów?

Blog o książkach dla dzieci

Na początek śledźmy blogi literackie https://literackigps.pl, które recenzują projekty dla dzieci i nastolatków. Część z nich to tzw. parenting blogs, czyli blogi poruszające różne tematy związane z wychowywaniem dzieci. Inne z kolei skupiają się wyłącznie na książkach lub akcjach promujących literaturę dziecięcą.

W naszej bajce

Jednym z najczęściej odwiedzanych przez internautów serwisów jest nasz bajkowy blog. Znajdziemy tam recenzje wszelkiego rodzaju literatury dla niemowląt i nastolatków. Blog został stworzony przez mamę trójki dzieci, miłośniczkę literatury i członkinię sekcji IBBY. Nie tylko ma wiedzę, ale wie wszystko o tym, co dzieci w niemal każdym wieku uwielbiają czytać. Recenzentami książek są dzieci i ich matki. Na blogu znajdziecie wiele wpisów nie tylko o samych książkach, ale również o pomocach naukowych, komiksach czy kolorowankach. Dowiemy się też, dlaczego warto czytać dzieciom i jak rozwijać pasję do czytania w każdym wieku.

 

Bajkochłonka

Bajkochłonka to jedna z najbardziej kontrowersyjnych blogerek. Dlaczego jest kontrowersyjny? Bo recenzję pisze ktoś, kto ma czelność stwierdzić, że dana pozycja literacka w ogóle nie zasługuje na uwagę. Dowiemy się więc, które książki warto czytać dzieciom, a które lepiej trzymać w miejscu niedostępnym. Takie rady są bardzo cenne, zwłaszcza dla rodziców, których dzieci nie lubią czytać. Nadanie im nieodpowiedniej pozycji jeszcze bardziej ich zniechęci. Na blogu znajdziemy głównie recenzje baśni – tych lepszych i tych gorszych. Co ciekawe, są one skierowane nie tylko do najmłodszych dzieci, ale także do dzieci, które próbowały już samodzielnie czytać i tym samym wchodzą w wiek szkolny.

Strefa Psotnika

Strefa Psotnika to blog, który pokochali nie tylko rodzice maluchów, ale także nastolatki. Znajdziemy tutaj recenzje książek dla małych dzieci, a także recenzje specjalnie dla grupy wiekowej 15+. Dzięki temu blogowanie jest miejscem odwiedzanym nie tylko przez rodziców. Tworzą je ludzie, których główną pasją jest czytanie. Nie tylko rozumieją literaturę, ale także rozumieją potrzeby dzieci w każdym wieku. Jest to bardzo ważne przy wyborze odpowiednich książek, które wzbudzą ich zainteresowanie. Blog jest pełen opisów i komentarzy, więc każdy znajdzie coś dla siebie lub swojego dziecka.

Najciekawsze blogi książkowe dla dorosłych

W Internecie jest wiele blogów poświęconych książkom dla dorosłych. Zazwyczaj ich autorzy recenzują projekty z dziedziny literatury, ale nie tylko. Autorzy bloga to eksperci z szeroką znajomością literatury, a także z gruntowną znajomością języka.

Krytycznym okiem

Ranking najcenniejszych obiektów prowadzony jest od wielu lat przez blog Krytyczne Okiem. Doprowadziło to do faceta, który ukończył lingwistykę polską. Recenzuje nie tylko literaturę, ale także dzienniki podróżnicze i literaturę faktu. W praktyce oznacza to, że każdy może znaleźć inspirację do tego, co czytać w oparciu o swoje zainteresowania.

Wielki Buk

Najpopularniejsze blogi o książkach
Najpopularniejsze blogi o książkach

Wielki Buk to kolejny blog prowadzony przez językoznawcę, ale tym razem przez kobietę. Co najważniejsze, znajdziemy tam recenzje dzieł literackich, ale nie z konkretnych gatunków literackich. Oznacza to, że każdy, kto lubi zanurzyć się w dobrej powieści, może znaleźć w niej inspirację. Ponadto autorka zwraca uwagę na nowości, które wchodzą na rynek lub już są w księgarniach. Dzięki temu jesteśmy zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami w literackim świecie. Recenzje książek są prawdziwe i bardzo wnikliwe, ale napisane językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika.

Czytam, bo lubię

Ostatnia propozycja to blog, którego nazwa mówi wszystko. Autorka z jej pomocą przyznaje, że czytanie to jej największa pasja. Jednocześnie ma również duże doświadczenie w pisaniu profesjonalnych recenzji książek i tekstów kultury. Co ważne, blog zawiera nie tylko recenzje poszczególnych gatunków literackich, ale także statystyki dotyczące licznych wywiadów z autorami i przeczytanych książek. Jednocześnie autor udziela czytelnikowi informacji o zakupie określonej pozycji. Recenzowane przez nią książki są cenne, ponieważ w większości poruszają trudne problemy w kontekście społecznym. Autorka nie stroni też od książek, które mieszają filozofię.

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl