Pożegnanie ze zwierzakami – tylko w krematoriach dla zwierząt

Pożegnanie ze zwierzakami – tylko w krematoriach dla zwierząt

Wzruszające i uroczyste pożegnanie ze zwierzakami – tylko w krematoriach dla zwierząt: tylko kilka fabryk w Polsce zajmuje się tworzeniem zwierząt. Możesz być zaskoczony, ale ile osób korzysta z ich usług. To miejsce, w którym właściciele mają okazję pożegnać się ze swoimi pupilami w godny sposób. Jeśli więc chcesz zrozumieć, jak działają takie firmy, przeczytaj poniższe artykuły. Znajdziesz w nim wiele ciekawostek dotyczących uroczystości, a także informacje o kosztach takich usług.

Dlaczego właściciele decydują się na kremację swoich zwierząt?

Decydując się na zakup lub adopcję zwierzęcia, chcemy zapewnić mu dom, miłość i towarzystwo. Stał się naszym wiernym towarzyszem i członkiem rodziny. Spędzamy z nim dużo czasu spacerując, bawiąc się czy śpiąc w jednym łóżku. Kiedy zwierzę jest chore, martwimy się nim tak samo, jak martwimy się o naszych bliskich. Robimy wszystko, żeby był zdrowy i najważniejsze, żeby nas nie opuścił. Los zwierząt jest dla nas niezwykle ważny, dlatego tak wiele możemy zrobić, aby pomóc przyjacielowi. Kiedy dowiadujemy się, że nasi towarzysze umierają, nasze serca są złamane i nie możemy znaleźć dla siebie miejsca. Może to być szczególnie trudne dla osób, które muszą samodzielnie podejmować decyzje, aby skrócić niepokój zwierzaka i uśpić go. Jest to niezwykle bolesne dla właściciela i często prowadzi do męczącego żalu. Należy jednak pamiętać, że zakończenie życia nie zawsze jest najgorszym scenariuszem. W wielu przypadkach to dopiero koniec bólu, przez który zwierzę nie jest już w stanie funkcjonować. To zwierzak odchodzi z tego świata, a właściciel, chcąc mu podziękować za wieloletnie towarzystwo i miłość, decyduje się na skorzystanie z usług krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl. To emocjonalny i uroczysty sposób na pożegnanie z ukochaną istotą.

Jak przebiega kremacja zwierząt?

Większość krematoriów dla zwierząt oferuje dwie opcje pożegnania ze swoim zwierzakiem. Pierwszym z nich jest kremacja indywidualna, podczas której kremowane jest tylko jedno zwierzę. Spalanie odbywa się w komorze kremacyjnej odpowiedniego pieca. Czas trwania procesu zależy od wielkości i wagi stworzenia. Prochy są odpowiednio zbierane i umieszczane w wybranej przez właściciela urnie. Można kremować tylko zwłoki, nic nie można dodać. Dlatego nie wolno zostawiać zwierzętom obroży. Krematoria dla zwierząt umożliwiają właścicielom udział w ostatecznych pożegnaniach. Po upływie czasu kremacji otrzymasz od nas urnę z prochami oraz zaświadczenie z datą kremacji i podpisem osoby, która dokonała kremacji. W większości obiektów nie trzeba płacić za długoterminowe przechowywanie zwierząt w chłodni.

Jest też druga opcja pożegnania się ze zwierzęcym towarzyszem. To masowa kremacja, podczas której spala się więcej ciał. Każde zwierzę pozostaje anonimowe, co sprawia, że ​​zdecydowanie mniej osób decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania. Większość krematoriów dla zwierząt nie zezwala na popiół. Tylko niektóre z nich dadzą każdemu właścicielowi wymianę żetonu.

Koszt kremacji zwierząt

Pożegnanie ze zwierzakami – tylko w krematoriach dla zwierząt
Pożegnanie ze zwierzakami – tylko w krematoriach dla zwierząt

Zastanawiasz się, ile kosztuje pożegnanie ze swoim zwierzakiem? Najtańszym rozwiązaniem jest masowa kremacja, gdzie zwierzęta pozostają anonimowe, a właściciel nie ma szans na otrzymanie prochów. Dzięki temu koszt zakupu urny zostaje wyeliminowany. Jeśli chodzi o cenę, bardzo ważna jest waga i wielkość stworzenia. Zwierzęta o wadze poniżej 10 kg mogą być kremowane za opłatą do 120 zł. Jeśli jednak właściciele chcą pożegnać się z ukochanym przyjacielem w samotności, będą musieli liczyć się z wyższymi kosztami. Pojedyncze kremacje kosztują od 600 zł do 1000 zł (dla zwierząt o wadze powyżej 60 kg). Należy jednak pamiętać, że w większości krematoriów dla zwierząt do ceny kremacji należy doliczyć koszt urny. Najpopularniejsze modele kosztują około 100 zł. Decydując się na placówkę warto zapytać, czy jest to firma, która zbiera zwłoki w promieniu 50km. Wiele firm oferuje taką usługę i można sporo zaoszczędzić. Warto również wspomnieć, że mamy możliwość uzyskania dużego rabatu, jeśli chcemy skremować psa, który służył w policji lub wojsku. W wielu krematoriach dla zwierząt psy przewodniki są spalane za darmo.

Wiele lokali sprzedaje ozdobne urny i ramki do zdjęć, na których można umieścić odciski łap lub zdjęcia. Krematorium w Polsce pozwala kupić zawieszki z żywicy, które zawierają DNA Twojego zwierzaka. Jednak taka pamiątka jest warta 1200 zł.

Czy warto tak po prostu pożegnać się ze zwierzakiem?

Odpowiedź na to pytanie jest różna. Niektórzy uważają, że skorzystanie z usług krematorium dla zwierząt to godna pożegnalna inwestycja. Przeciwnicy natomiast twierdzą, że to strata pieniędzy i czysto ludzki wynalazek. Jednak ostateczna opinia należy do każdego z nas. Jeśli ukochana istota jest naszym najlepszym towarzyszem i traktujemy ją jak rodzinę, warto rozważyć opcję spalenia, podczas której będziemy wdzięczni za wspólnie spędzone lata i uroczyście się pożegnamy. Dla wielu, którzy musieli podjąć własne decyzje, aby położyć kres cierpieniu zwierząt, było to oczyszczenie. Warto wziąć pod uwagę, że pogrzeby mają dla każdego inną wartość i znaczenie, dlatego należy uszanować każdą decyzję. Jeśli korzystanie z krematorium daje Ci spokój ducha, nie wahaj się.

Cmentarz i krematorium dla zwierząt Na Leszkowie
Na Leszkowie 3
64-920 Piła
798598688
www.naleszkowie.pl

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl