Wynajem samochodów w Szczecinie

Wynajem samochodów w Szczecinie

Wynajem samochodów w Szczecinie staje się coraz bardziej powszechny w naszym mieście. Mogą to być również po prostu stałe wypożyczalnie salonów. Tam też możemy odebrać lub oddać samochód z wypożyczalni samochodów. Wypożyczalnie nie są używane przez wiele osób, ponieważ zazwyczaj nie jest to drogie rozwiązanie. Nasze wypożyczalnie znajdują się w takich miejscach jak Szczecin i bazując na naszym doświadczeniu i wycenach udowodnimy, że korzystanie z samochodów osobowych i dostawczych jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem.

Wynajem samochodu – jakie obowiązują ceny?

Wynajem samochodów w Szczecinie
Wynajem samochodów w Szczecinie

Na początku przyjrzymy się cenie, jaką musimy zapłacić za wypożyczenie samochodu, ponieważ jest to w zasadzie czynnik decydujący o tym, czy ktoś zdecyduje się wynająć samochód, czy nie. Jak się okazuje, stawki tutaj mogą być zupełnie inne. Stawki, o których tutaj mowa, wahają się od 20 zł dziennie do kilkuset zł dziennie.

Ta ogromna różnica w cenie może zaskoczyć, ale później powiemy Ci, skąd się bierze. Powiemy Ci również, jakie czynniki faktycznie decydują o ostatecznej cenie. Dzięki temu każdy, kto rozważa wynajem krótkoterminowy https://automaks.pl/wynajem-krotkoterminowy/ samochodu, będzie wiedział, jak dobrać parametry umowy, aby dzienny koszt był jak najniższy.

Pierwszy czynnik jest dość oczywisty, kategoria i konkretny model, który wybieramy. Samochód tzw. najniższej półki czyli Fiat Panda lub Fiat Multipla to oczywiście najtańsze rozwiązanie np. jeżeli istnieje limit kilometrów, który zawrzemy w umowie, to możemy również wziąć pod uwagę rzeczywisty cena wynajmu takiego auta znacznie mniejsza. Dodatkowo musimy również wziąć pod uwagę drugi czynnik, czyli pytanie na jak długo będziemy wynajmować samochód. Generalnie im dłuższy okres najmu, tym więcej płacimy, ale tym mniej każdego dnia płacimy czynsz. Przykładowo za najdłuższy możliwy okres wynajmu powyższym Fiatem Multiplier lub Ducato https://automaks.pl/fiat-ducato-maxi/ zapłacilibyśmy w sumie 20 zł za dobę, natomiast za jednorazowy wynajem takiego pojazdu na jedną dobę cena za krótki dystans wynosiłaby 50 zł.

Wynajem samochodów Szczecin – Kiedy wynajem się opłaca?

Fakt wypożyczenia samochodu w Szczecinie jest taki, że gdy mówimy o kosztach rzędu kilkudziesięciu złotych za dobę, można w zasadzie przyjąć, że rzeczywiście stosunkowo tanio jest wynająć jakikolwiek samochód w tym przedziale cenowym. Ale tak naprawdę tego typu rozwiązanie ma największy sens. Wyobraźmy sobie na przykład, że mamy małą firmę i z jakiegoś powodu my, nasi klienci lub nasi pracownicy musimy jechać na przykład z lokalizacji w mieście na lotnisko i z powrotem. Jeśli nie mamy lub chcemy mieć samochód służbowy, musimy skorzystać z alternatywy. Jedyną opcją (poza wynajmem), poza transportem publicznym, jest oczywiście wezwanie taksówki. Zastanówmy się teraz, czy nie lepiej wynająć tani samochód na długoterminowym (np. 30 dni) leasingu, za który zapłacimy 20 zł za dobę. Jeśli w takiej sytuacji wezwiemy taksówkę, odpowiedź jest oczywista. Taksówki są wielokrotnie droższe niż wynajem samochodu.

Tak naprawdę sytuacja ta może przełożyć się na każdą sytuację, w której mamy do czynienia tylko z taksówką. Tylko taksówka kosztowałaby nas więcej. Podobna sytuacja będzie miała miejsce np. gdy będziemy chcieli jechać na lotnisko Berlin z wypożyczalni samochodów w Szczecinie, będziemy musieli zapłacić dużo taksówek na takiej trasie lub zaparkować samochód na parkingu, a potem nie będzie mógł. Brak opłaty parkingowej. Jeśli mamy wypożyczony samochód, możemy go zostawić tam, gdzie jest, bez obaw.

Wynajem samochodów w Szczecinie – czy są jakieś dodatki?

Wielokrotnie klienci pytają, czy oprócz samego czynszu są jakieś inne opłaty. Niejednokrotnie chodzi o różnego rodzaju opłaty, które nie są wprost wymienione przy wynajmie samochodu, ale mogą pojawić się na umowie. Oczywiście nie można powiedzieć tego samego o każdej firmie tutaj, ale nasza jest firmą i generalnie wszystkie koszty są uwzględnione w wycenie wynajmu samochodu. Jedynym kosztem, który można uznać za dodatkowy wydatek, jest koszt benzyny, ponieważ samochód dostarczany jest do klienta z pełnym gazem, a umowa przewiduje, że samochód musi być zwrócony z pełnym gazem. Jeśli nie, nasza firma zastrzega sobie prawo do doliczenia do ceny kosztów tankowania. W końcu czasami sprowadza się to do tego, że gaz jest droższy niż wynajęcie samochodu na dzień. To sprawia, że ​​wszyscy, którzy nie chcieli wypożyczyć samochodu, zastanawiają się.

Automaks wypożyczalnia samochodów
Al. Boh.Warszawy 40
70-342 Szczecin
500 78 78 78
www.automaks.pl